پرک پت هات واش چیست؟

پت نوعی از پلاستیک است که حجم ضایعات آن بسیار بالا بوده و بازیافت آن اگر اصولی انجام شود بسیار سود آور خواهد بود. به آسیاب کردن مواد پلاستیکی پرک گفته می شود و پرک پت هات واش به معنی آسیاب کردن پت در دستگاه هات واش می باشد. کسانی که در بازیافت پت سرمایه گذاری می کنند باید توجه داشته باشند که شاخص و عددی در بازیافت پت وجود دارد و باید اصولی بازیافت شود تا بتوان سود زیادی از آن به دست آورد. برای داشتن اطلاعات مفید و بیشتر در مورد این نوع پلاستیک متن زیر را مطالعه نمایید.

پرک پت هات واش

ضایعاتی که جمع آوری می شوند در دو دسته قرار می گیرند. ضایعاتی مانند مشمع، سبد و … در یک دسته قرار می گیرند و پت در دسته ای دیگر قرار می گیرد. با توجه به اینکه کاربرد پت در حال گسترش است، رقابتی بین پت تازه و پت دسته دوم شکل گرفته است. جایگزینی پرک پت با پت دسته اول برای ساخت محصولات سود بیشتری داشته و تولیدکنندگان توجه ویژه ای به خرید پت بازیافتی دارند. پرک پت هاش واش مرغوب را می توان از طریق آمیزه سازی با سایر مواد تقویت کرده و انواع وسایل محکم و مقاوم را با آن تولید نمود.

 

دستگاه های مخصوص بازیافت پت

شستشو، جدا کردن لیبل و گرفتن آلودگی پت و تولید پت خالص به وسیله دستگاه هات واش انجام می شود. برای تولید پرک پت هات واش مرغوب ، تنها وجود دستگاه هات واش کافی نبوده و چگونگی شستشو و جداسازی ناخالصی در کاهش آلودگی آن بسیار تاثیر گذار خواهد بود. دستگاه فلات تانک از دستگاه هایی است که برای خرید پرک پت هات واش لازم می باشد. این دستگاه شستشو و جدا کردن ناخالصی ها را بر عهده دارد. یکی از کارهای مهم در تولید پت هات واش، جدا کردن لیبل و درب از پرک بت می باشد که دستگاه فلات تانک قسمتی از این کار را انجام می دهد.

درب و لیبل ها به مخزن کوچکتری منتقل شده و پت به دلیل وزن بالاتری که دارد در انتهای دستگاه ته نشین می شود. دستگاه شن گیر نیز با ساییدن و تمیز کردن پت به پایین آمدن آلودگی و شفاف شدن پرک پت کمک می نماید. این دستگاه چسب هایی را که در دستگاه هات واش جدا نشده اند ولی چسبندگی شان کم شده را جدا می کند. بعد از عبور از حوضچه های آب داغ و گل گیر که کار جداسازی را انجام می دهد، پت خالص تولید شده و مراحل ایجاد پرک پت هات واش با موفقیت انجام می شود.